Sokół Kaszczor  2:3  KS Ludwinowo

Urbański
 Chorała
Szczęsny

Piąta kolejka Leszczyńskiej Okręgówki to pojedynek dwóch beniaminków. Sugerując się wynikami zespołu z Kaszczora można było się spodziewać łatwego zwycięstwa Naszej drużyny, lecz boisko szybko to zweryfikowało..

Od początku gospodarze wyszli wysokim pressingiem czym nieco zaskoczyli gości uniemożliwiając rozgrywanie akcji od tyłu.
W 18 minucie Miłosz Urbański z 16 metrów pokonał bramkarza Sokoła uderzając z półwoleja. Kilka minut później podwyższyć prowadzenie mógł Kozak, lecz nie wykorzystał "prezentu" od goalkeepera gospodarzy zbyt długo zwlekając z oddaniem strzału. Wyrównanie padło w 30'. Piłka wycofana na 14 metr i ładne, techniczne uderzenie zawodnika Sokoła w dalszy róg bramki. Banaszak bez szans. Jeszcze przed przerwą na 2:1 trafił Grzegorz Chorała dobijając uderzenie z rzutu wolnego Kozaka. Nie bez winy w tej sytuacji był niepewny tego dnia bramkarz gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i gra była bardzo wyrównana. Sokół jeszcze bardziej ofensywnie usposobiony próbował akcji skrzydłami ale na niewiele to się zdało. W 70 minucie kolejny cios zadał Szczęsny wykorzystując prostopadłe podanie od Urbańskiego.
W doliczonym czasie gry gospodarze strzelili bramkę kontaktową, ale chwile później, nie pozwalając nawet wznowić gry, sędzia zakończył mecz.

Ostatecznie po bardzo ciekawym i trudnym spotkaniu KS Ludwinowo zwyciężyło 3:2 i wskoczyło na fotel lidera Okręgówki mając tyle samo punktów co Kania Gostyń i Pogoń Śmigiel, ale większa ilość zdobytych bramek plasuje Nasz zespół na pierwszej pozycji.

Kolejne spotkanie KS Ludwinowo rozegra już w najbliższą środę w Piaskach z miejscową Koroną w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.45.