Zapowiedź spotkań IV kolejki ligowej

• autor: Admin, 2012-09-07 12:14

IV kolejka leszczyńskiej Klasy "A", gr. I

Zapowiedź poszczególnych spotkań w rozwinięciu newsa, kliknij więcej >>>

Awdaniec Pakosław : Lew Pogorzela - sobota 8 września, godzina 16:00

"Awdańcy" podrażnieni niespodziewaną porażką 3:2 ze Starym Bojanowem w poprzedniej kolejce będą chcieli za wszelką cenę zdobyć komplet punktów w meczu z Lwem Pogorzela. Goście którzy do tej pory jeszcze nie przegrali, również nie są zadowoleni ze zdobyczy punktowej w III kolejce spotkań. Remis 1:1 z Mas-Rolem Spławie przyjęto w Pogorzeli nie jako zdobycie jednego punktu, ale jako stratę dwóch oczek. Po ekipie z Pakosławia jako spadkowiczu z Klasy Okręgowej spodziewano się odrobinę więcej, aniżeli 4 punktów w trzech pierwszych kolejkach. W pojedynku z Lwem o koleją zdobycz może być równie ciężko. Podopieczni trenera Jerzego Andrzejewskiego pokazali chociażby w spotkaniu pucharowym z KS-em, że nie są chłopcami do bicia.

Korona Piaski : Mas-Rol Spławie - sobota 8 września, godzina 16:00

Pewniakami w meczu wydają się być gospodarze. Goście mimo iż przegrali tylko jedno spotkanie z Awdańcem, to remisy z Orłem Lipno i Lwem Pogorzela nie stawiają ich w gronie faworytów rozgrywek. Korona po wyraźnej porażce na starcie z KS-em odniosła dwa pewne zwycięstwa z Pelikanem Dębno Polskie i Orłem Lipno. Należy jednak wziąć pod uwagę klasę tych rywali i ich aktualny dorobek punktowy. Niemniej jednak, to gospodarze w tym meczu powinni nadawać ton rywalizacji, a każdy wynik inny niż ich zwycięstwo będzie można rozpatrywać w kategorii niespodzianki.

Wielkopolanka Szelejewo : Ruch Bojanowo - sobota 8 września, godzina 17:00

Jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań tej kolejki ligowej. Pojedynek dwóch niepokonanych do tej pory ekip. Gospodarze podbudowani wysokim zwycięstwem nad Sokołem Chwałkowo zmierzą się z ekipą z Bojanowa, która aktualnie znajduje się na pozycji wicelidera tabeli. "Bojarzy" w poprzedniej kolejce tylko zremisowali na swoim terenie z Gromem Czeluścin i do Szelejewa wybiorą się bez wątpienia po komplet punktów. Aktualnie wyżej w tabeli jest Ruch, chociaż Wielkopolanka mierzyła się z potencjalnie silniejszymi rywalami. Ciężko wytypować faworyta w tym pojedynku.

_____________________________________________________________________

Kormoran Święciechowa : Pelikan Dębno Polskie - niedziela 9 września, godzina 11:30

Gospodarze w poprzedniej kolejce wysoko przegrali z KS-em na wyjeździe i zapewne będą chcieli poszukać pierwszych punktów w meczu z Pelikanem na własnym terenie. Ekipa z Dębna Polskiego wygrała w III kolejce z Rolgosem i będzie chciała podtrzymać zwycięską passę.

LUKS Stare Bojanowo : Sokół Chwałkowo - niedziela 9 września, godzina 14:00

Kolejne spotkanie któremu warto się bliżej przyjrzeć. Ekipa LUKS-u z 7 oczkami na koncie zajmuje jedno z czołowych miejsc w tabeli, zaraz za KS-em i Ruchem. Goście po dwóch pewnych zwycięstwach nadspodziewanie łatwo ulegli Wielkopolance na swoim terenie i w Starym Bojanowie będą szukać okazji do rehabilitacji. Gospodarze jeszcze nie przegrali w tym sezonie, a na własnym boisku zanotowali komplet zwycięstw. Kolejne spotkanie w którym nie ma jednoznacznego faworyta.

Grom Czeluścin : KS Ludwinowo - niedziela 9 września, godzina 15:00

Derby gminy Pępowo. Spotkania tych drużyn zawsze elektryzują miejscową publikę i wyzwalają w piłkarzach dodatkowe pokłady energii. Gospodarze po świetnym debiucie w Klasie "A" w poprzednim sezonie, w tegorocznych rozgrywkach zaliczyli falstart. Zaledwie jeden punkt po trzech kolejkach to bez wątpienia nie jest rezultat z jakiego ekipa trenera Jagodzińskiego może być zadowolona. Po dwóch porażkach zawodnikom Gromu udało się w poprzedniej kolejce zremisować na boisku z Ruchem Bojanowo na wyjeździe, co bez wątpienia można uznać za niespodziankę. Dotychczasowy bilans rywalizacji na linii Czeluścin - Ludwinowo jest korzystniejszy dla gospodarzy niedzielnego meczu. 2 zwycięstwa Gromu, remis i zwycięstwo KS-u, tak w skrócie można przedstawić historię rywalizacji obu ekip. Podopieczni trenera Chorały stają przed ogromną szansą na poprawienie tego niekorzystnego bilansu. "Biało-niebiescy" są liderem tabeli i faworytem tego spotkania. Zespół z Czeluścina bez wątpienia jednak tanio skóry nie sprzeda i na pojedynek z lokalnym rywalem bardzo się zmobilizuje. Spotkanie zapowiada się niebywale ciekawie.

Rolgos Sowiny : Orzeł Lipno - niedziela 9 września, godzina 16:00

Spotkanie dwóch ekip które razem zdobyły do tej pory tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce Rolgos przegrał z Pelikanem a Orzeł z Koroną. Gospodarze marzą zapewne o pierwszym ligowym punkcie, goście natomiast liczą na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Kolejne spotkanie bez wyraźnego faworyta.