KSL : Piast - zapowiedź meczu

• autor: Admin, 2012-04-19 18:48

KS Ludwinowo : Piast Spytkówki

Zapowiedź meczu w rozwinięciu newsa >>>

KS Ludwinowo : Piast Spytkówki

niedziela 22 kwietnia, godzina 13:00

stadion przy ul. Sportowej 1 w Pępowie

W XII kolejce leszczyńskiej Klasy "B" KS Ludwinowo podejmie na stadionie w Pępowie drużynę Piasta Spytkówki.

Jak dotąd oba zespoły rywalizowały ze sobą o ligowe punkty pięciokrotnie. Bilans wypada na korzyść graczy z Ludwinowa, którzy wygrali trzy spotkania, jedno zakończyło się podziałem punktów, a w jednym spotkaniu górą byli zawodnicy Piasta. Bramki 15:8 na korzyść KS-u.

Sezon 09/10

KS Ludwinowo 2:2 Piast Spytkówki - 8.11.2009

Bogusław Piotrowiak, Krzysztof Stachowiak

Piast Spytkówki 1:4 KS Ludwinowo - 30.5.2010

Piotr Biernacki, Krzysztof Stachowiak, Paweł Majewski dwie

Sezon 10/11

Piast Spytkówki 4:3 KS Ludwinowo - 3.10.2010

Piotr Biernacki, Paweł Majewski dwie

KS Ludwinowo 3:0 Piast Spytkówki - 15.5.2011

Dariusz Zaworowski, Piotr Biernacki dwie

Sezon 11/12

Piast Spytkówki 2:3 KS Ludwinowo - 18.9.2011

Mateusz Wozich, Jakub Szczęsny dwie

W obecnym sezonie nasi niedzieli rywale zgromadzili jak do tej pory 21 "oczek" i są w gronie zespołów liczących się w grze o awans. Na dorobek punktowy gości złożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy oraz zaledwie dwie porażki.

30 bramek strzelonych przez Piasta to trzeci wynik w lidze; skuteczniej w ofensywie wypadają tylko KSL i Fenix. Formacja defensywna ekipy ze Spytkówek również prezentuje się niczego sobie. 11 straconych bramek w 11 spotkaniach to wynik identyczny co KS-u. Lepiej w defensywie spisują się tylko zawodnicy z Kokorzyna i Borowa.

Goście mogą pochwalić się imponującą serią siedmiu meczy bez porażki. Warto też nadmienić, że w sześciu ostatnich spotkaniach zespół prowadzony przez Damiana Skrzypczaka nie stracił bramki.

Kolejka Gospodarz Gość Wynik
1 Promień Sarbinowo Piast Spytkówki 2:3
2 Iskra Długie Stare Piast Spytkówki 2:3
3 Piast Spytkówki KS Ludwinowo 2:3
4 Fenix Borowo Piast Spytkówki 3:1
5 Piast Spytkówki Błękitni Kąkolewo 1:1
6 Sarnowianka Sarnowa Piast Spytkówki 0:6
7 Piast Spytkówki Orlik Kokorzyn 0:0
8 Tur Turew Piast Spytkówki 0:0
9 Piast Spytkówki Start Starkowo 7:0
10 Piast Spytkówki Promień Sarbinowo 5:0
11 Piast Spytkówki Iskra Długie Stare 2:0

Co do osoby szkoleniowca Piasta, to jest on dobrym znajomym trenera KS-u Grzegorza Chorały. Znają się oni jeszcze z występów w III ligowej wówczas Obrze Kościan. Obecnie Skrzypczak występuje w drużynie Białego Orła Koźmin Wielkopolski, Chorała natomiast reprezentuje barwy Dąbroczanki Pępowo.

Spotkanie KS-u z Piastem zapowiada się niezwykle interesująco również z powodów czysto boiskowych.

"Biało-niebiescy" mają jasno określony cel w lidze. Aby go zrealizować spotkanie ze Spytkówkami muszą po prostu wygrać. Pozycja niepokonanego lidera zobowiązuje. Supremacja w rozgrywkach jest już dość wyraźna, jednak do realizacji przedsezonowych założeń jeszcze sporo przed nami.

Goście jeśli chcą pozostać w rywalizacji o najwyższe cele muszą szukać punktów w każdym spotkaniu, także tym z liderem. Dodatkowo mają za sobą świetną serię, którą na pewno będą chcieli za wszelką cenę podtrzymać. Gracze Piasta nie mają nic do stracenia, dlatego zapewne przyjadą do Pępowa w bojowych nastrojach. Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie.