Spotkanie pucharowe z Rydzyniakiem - zapowiedź

• autor: Admin, 2012-03-23 08:22

W meczu 1/8 Pucharu Polski OZPN Leszno zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Chorałę zmierzy się z drużyną Rydzyniaka Rydzyna, występującą na co dzień w Klasie Okręgowej.

Nasi rywale rozpoczynali zmagania pucharowe od drugiej rundy, w której pokonali Kanie Gostyń 2:3; natomiast KS w pokonanym polu zostawił Pelikana Dębno Polskie i "Kibiców" Pępowo. Zwycięzca niedzielnego meczu trafi do najlepszej ósemki Pucharu Polski OZPN Leszno.

Rydzyniak udanie zainaugurował rozgrywki w rundzie rewanżowej. W dwóch meczach rozegranych na wiosnę goście zgarnęli komplet punktów po meczach ze Spartą Miejska Górka i Sokołem Kaszczor. Podopieczni trenera Andrzeja Loksia z dorobkiem 21 punktów, zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli Klasy Okręgowej.

KS do meczu pucharowego podejdzie po intensywnym okresie przygotowawczym i serii gier sparingowych. Cieszyć może dyspozycja "biało-niebieskich". W pięciu meczach sparingowych ekipa z Ludwinowa zanotowała cztery zwycięstwa(Orla Jutrosin, Promień Sarbinowo, Sokół Chwałkowo, Rolgos Sowiny), jedyna porażka to efekt wysokiej przegranej z Krobianką Krobia.

Szkoleniowiec KS-u będzie miał do dyspozycji szeroką kadrę, wspartą pozyskanymi w przerwie zimowej Kozakiem, Urbańskim i Cebulskim. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się w zespół, co było widoczne w meczach sparingowych.

Dla "biało-niebieskich" jest to dopiero druga przygoda z Pucharem Polski w krótkiej historii klubu. W poprzedniej edycji rozgrywek KS odpadł już w pierwszej rundzie, przegrywając z Błękitnymi Kąkolewo 5:3

Na tydzień przed wznowieniem rozgrywek ligowych Klub Sportowy Ludwinowo czeka bardzo ważny i prestiżowy mecz. Faworytami są niewątpliwie goście z Rydzyny, notowani wszakże o dwie klasy rozgrywkowe wyżej. Drużyna z Ludwinowa nie ma natomiast nic do stracenia, a jak wiemy w piłce wszystko jest możliwe.

KS Ludwinowo : Rydzyniak Rydzyna

25 marzec (niedziela), 13:00

stadion przy ul. Sportowej 1 w Pępowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie !!!