Zapowiedź IX Kolejki - KSL : Tur Turew

• autor: Admin, 2011-10-27 19:40

Hitowy pojedynek na szczycie !

Pełna mobilizacja !!

Lider podejmuje vice lidera !!!

Obszerna zapowiedź meczu z Turem oraz całej IX kolejki w rozwinięciu newsa.

kliknij więcej--->

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej w leszczyńskiej Klasie "B". W IX serii gier czeka nas kilka naprawdę ciekawych spotkań. Bez wątpienia hitowy pojedynek zostanie rozegrany w Pępowie, gdzie lider tabeli KS Ludwinowo zmierzy się z vice liderem z Turwi.

Oba zespoły nie zaznały jeszcze w tym sezonie smaku porażki i z pewnością będą chciały podtrzymać dobrą passę. Podopieczni trenera Chorały od inauguracji rozgrywek nie opuszczają szczytu tabeli, konsekwentnie odprawiając z "kwitkiem" kolejnych rywali. Gracze Tura nie ustępowali kroku "biało-niebieskim" aż do VI kolejki, kiedy to niespodziewanie zremisowali na własnym boisku ze Startem Starkowo 1:1. Kolejna strata punktów przydarzyła się naszym najbliższym rywalom przed tygodniem, kiedy to bezbramkowo zremisowali w derbowym pojedynku z Piastem Spytkówki.

Goście z Turwi na wyjeździe jeszcze nie przegrali, zostawiając w pokonanym polu Błękitnych(4:6), Orlika(0:1) oraz Promień(0:4). Natomiast na własnym terenie poza wspomnianymi remisami ze Startem(1:1) i Piastem(0:0) zanotowali trzy zwycięstwa, z Fenixem(2:1), Sarnowianką(2:0) a także Iskrą(5:0).

Zaledwie sześć straconych bramek budzi respekt, jednak jak pokazało ostatnie spotkanie z Orlikiem, statystyki o niczym nie świadczą. Z Turem na "własnym" terenie jeszcze nie udało się wygrać. Jednak w tym sezonie KS przełamuje wszystkie niekorzystne passy, oby i tak było w niedzielę.

Poprzednia kolejka była dla obu zespołów bardzo ważna. Ludwinowo wygrało na gorącym terenie w Kokorzynie i czekało na informacje z Turwi, gdzie nieobliczalny Piast w derbowym pojedynku urwał punkty gospodarzom i na kolejkę przed końcem rundy, przewaga KS-u nad Turem wynosi cztery punkty.

Nasi niedzielni rywale od kilku lat plasują się w czołówce "B" Klasy, najczęściej w okolicach trzeciego, czwartego miejsca. Co bardziej zainteresowani pamiętają zapewne poprzedni rok, kiedy to do ostatniej serii spotkań KS walczył z Turem o czwarte miejsce w tabeli, które ostatecznie przypadło graczom z pod Kościana, którzy wyprzedzili naszych chłopaków zaledwie o jeden punkt.

Bez wątpienia w niedzielne przedpołudnie czeka nas bardzo ważny i prestiżowy mecz. Tur musi wygrać aby zmniejszyć stratę do KS-u. Natomiast KS musi wygrać, aby podtrzymać zwycięską passę, która bardzo dobrze wpływa na mentalność zawodników. Porażka w tym meczu nikogo nie interesuje. Gra w barażach również nikogo nie interesuje. Żadna z drużyn nie chce też doznać pierwszej porażki w tym sezonie. Zapowiada się niebywałe widowisko. Oby po meczu, każdy kto czuje się "biało-niebieski" mógł zaśpiewać "Niepokonany jest KS nasz ukochany" !!!

KS Ludwinowo : Tur Turew

30 październik, godzina 11:00

stadion w Pępowie

_____________________________________________________________

Pozostałe pary prezentują się niemniej interesująco, gdyż spotkają się ze sobą praktycznie bezpośredni rywale w tabeli.

Tuż za miejscem barażowym plasuje się Fenix, który na własnym boisku podejmie Orlika.

Goście z Kokorzyna po ostatniej porażce z KS-em muszą ten mecz po prostu wygrać. W przeciwnym wypadku marzenia o zajęciu miejsca dającego szanse awansu bardzo spadną. O punkty będzie niezmiernie trudno, gdyż gospodarze jeszcze w Borowie nie przegrali. Fenix grający dobrą piłkę nie zamierza odpuszczać. Jeśli Tur przegra z KS-em, a Fenix wygra z Orlikiem, to przewaga naszych najbliższych rywali stopnieje do jednego oczka. Tym bardziej oba spotkania na szczycie zapowiadają się emocjonująco.

Błękitni na własnym boisku podejmą Sarnowiankę.

Strata obu drużyn do czołówki jest już dość znacząca, jednak w sporcie wszystko jest możliwe. W minionej kolejce, gospodarze po szaleńczej pogoni zakończonej happy endem, pokonali ostatnią w tabeli Iskrę 4:5, choć do przerwy przegrywali różnicą trzech bramek. Goście ze Sarnowy mają za sobą serię trzech porażek i zapewne w Kąkolewie będą chcieli poszukać punktów. Grają jednak w kratkę i trudno przewidzieć jak zaprezentują się w meczu z Błękitnymi.

Nieobliczany Piast zmierzy się na swoim terenie ze Startem.

Gospodarze na swoim terenie są trudnym rywalem i bezlitośnie potrafią wykorzystać atut swojego specyficznego boiska. W poprzedniej kolejce urwali punkty vice liderowi z Turwi, zapewne i w tym meczu pokuszą się o zdobycz punktową. Natomiast goście ze Starkowa, po okresie lepszej gry niespodziewanie ulegli na swoim boisku Promieniowi. Start musi szukać punktów, gdyż w przeciwnym wypadku może na stałe osiąść w dolnych rejonach tabeli.

Ostatnią parę tworzą Promień i Iskra.

Gracze z Sarbinowa w poprzedniej kolejce zdobyli swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Sztuka ta nie udała się jeszcze zawodnikom z Długich Starych, dlatego też mobilizacja w meczu z Promieniem powinna być jeszcze większa. Jeśli nie udaje się z wyżej notowanymi rywalami to może pojedynek bezpośrednich rywali z końca tabeli przyniesie Iskrze punkty. Promień podbudowany pierwszym zwycięstwem będzie chciał zatrzeć złe wrażenie z początku sezonu i dopisać kolejne trzy oczka do swojego konta.

autor: ~pika 2011-10-30 00:38:35

avatar super zapowiedż