• autor: Admin, 2011-10-17 08:21

W dniu wczorajszym, po meczu z Sarnowianką został ustanowiony kolejny rekord liczby internautów, którzy odwiedzili Naszą witrynę w sieci. Ponad 900 odwiedzających stronę, a w sumie ponad 2000 odsłon w przeciągu jednego dnia jest bardzo dobrym wynikiem i najlepiej świadczy o tym, jak duże zainteresowanie w lokalnym  środowisku piłkarskim i kibicowskim wzbudza KS Ludwinowo. Jako administrator jestem ucieszony tym wynikiem, również zarząd pozytywnie ocenił wzrastające zainteresowanie Naszym Klubem.

Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania nie podniósł się poziom komentarzy... Jest to bardzo przytłaczające chociażby z tego faktu, że internauci mieli dużą swobodę wypowiedzi, ich wpisy nie były w żaden sposób moderowane, a jedynie cenzurowane w skrajnych przypadkach.

Swoboda wypowiedzi miała zainicjować pozytywną i rzeczową dyskusję, jednak czas pokazał że tak się nie stało. Komentarze w zdecydowanej większości ograniczały się do oszczerstw czy obrażania zarówno Klubu, zawodników a nawet sędziów i kibiców.

Niektóre z wpisów prezentowały naprawdę żenujący poziom i godziły w dobre imię Klubu jak i wielu osób prywatnych. Nie mogłem tego dłużej tolerować. Dlatego po konsultacjach z zarządem postanowiłem przywrócić moderację komentarzy. Wpisy będą pojawiać się po mojej uprzedniej akceptacji. Wypowiedzi nie związane z tematem dyskusji, obraźliwe czy wulgarne nie będą pojawiać się na stronie w ogóle.

Nie chcę być posądzony o stronniczość czy brak obiektywizmu, ale nie widzę innej możliwości rozwiązania tego problemu. Jest wielu internautów którzy swoimi rzetelnymi wpisami prezentuje ciekawy poziom wypowiedzi, nie używając przy tym kłamliwych oszczerstw, zarzutów wyssanych z palca czy wulgaryzmów. Ich wpisy będę bez wątpienia pojawiać się na stronie.

Jestem świadomy jak skrajne emocje wzbudza każdy sport, a już na pewno piłka nożna. Są jednak pewne zasady netykiety w internecie których należy przestrzegać. Przypominam po raz kolejny, że internet nie jest anonimowy. Żyjemy w XXI wieku i identyfikacja danego numeru IP, a co za tym idzie osoby odpowiedzialnej za dany wpis, nie stanowi w dzisiejszych czasach żadnego problemu.

Mimo wszystko zachęcam wszystkich normalnych internautów którzy dorośli do korzystania z sieci, aby nadal aktywnie komentowali poczynania KS-u. Niech jednak będą to komentarze obiektywne. Jeśli potrafisz napisać - cyt. "jesteście słabi" , to uzasadnij swoją wypowiedź i podaj argumenty. Weź także odpowiedzialność za swoje słowa, nie bądź anonimowym krytykiem i podpisz się pod komentarzem.

Pozdrawiam wszystkich normalnych internautów i zachecam do normalnej dyskusji.

autor: ~Kibic 2011-10-17 10:15:10

avatar BRAWO BRAWO